VIP služby pre teba - klikni pre viac info Pohľad na interiér expozície Podzemia pod vežami Mladí návštevníci expozície v čitárni si krátia čakanie hrou Mincovníčkovo - krajina bájnej podzemnej ríše AGHARTHA

Od októbra 2013 v „Podzemí pod vežami” funguje pravidelný jaskyniarsky krúžok s možnosťou stať sa členom Speleoklubu Nicolaus. Navštevujú ho deti a mládež najmä z obcí Liptovský Ján, Podtureň, Uhorska Ves. 

Navštevujeme ľahké a dostupné jaskyne v Jánskej a Demänovskej doline v Nízkych Tatrách.

Staň sa jedným z nás! Poď s nami na výlet, krúžok a neskôr možno brigádovať na Stanišovskej jaskyni alebo sa stať členom Speleoklubu Nicolaus. 

 

JASKYNIARSKE LETO pre Vás pripravujeme aj na ďalší rok. Vymyslíme cieľ, zabezpečíme skúseného sprievodcu, zaplatíme cestu a aj drobné občerstvenie.

Na toto podujatie pozývame všetky deti so záujmom o prírodu a jej tajomstvá vo veku 8–15 rokov, ale i viac. Výlet je možný po dohode aj pre rodičov resp. pre doprovod. V roku 2013 sa podujatí zúčastnilo 68 detí, spolu sme počas 4 dní navštívili 9 nesprístupnených jaskýň a jednu banskú štôlňu. Deti dostali počas výletov informácie o prírode, jaskyniach a histórii Nízkych Tatier.

Súčasťou programu je aj peší prechod od zastávky k jaskyni v dĺžke do 4 kilometrov. Stretnutie je tradične na autobusovej stanici v Liptovskom Mikuláši, pod reklamou Stanišovská jaskyňa (mestské autobusy č. 1, 6, prímestský do Liptovského Jána) o 8.00, príchod naspäť do 16.00. Potrebná je turistická výstroj s možnosťou oblečenia sa do chladnej jaskyne. Lampy zabezpečí Stanišovská jaskyňa.

 

 

 

Bližšie informácie možno získať na telefóne: +421 904 333 613 alebo na adrese This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it., prípadne na facebooku Stanišovská jaskyňa

 

Logo-StanisovskaStanišovská jaskyňa, Jánska dolina

Jaskyňa pre verejnosť
Otvorená denne

Logo-Medvedia-stolnaMedvedia štôlňa, Žiarska dolina

Sprístupnená baňa
Jedinná na Liptove!

 

 

 

4D - vizuálne služby

Logo-AgharthaAGHARTHA 

"Bájna podzemná ríša"
Kde nájdete jej brány?
Legenda o podzemnej civilizácii


View My Stats